euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Gucha = váš priestor na zviditeľnenie!

 

V podstate až tak ani nezáleží na tom, čomu, ale hlavne AKO sa venujete...

GUCHA / GUČA 02
nedeľa 7. 12. 19.00 // A4 – nultý priestor, Nám. SNP 12, BA

http://www.a4.sk, guca@lists.a4.sk

Po úspešnom novembrovom štarte pokračuje bratislavské centrum pre súčasnú kultúru A4 – nultý priestor druhým zo série neformálnych prezentačno-diskusných večierkov s názvom Gucha / Guča, ktorý sa odohrá už túto nedeľu 7. decembra o 19.00. Príďte sa pozrieť, inšpirovať, porozprávať o tom, čo robíte, chceli by ste robiť, alebo čo robia iní.

Cieľom novej série komorných akcií s názvom Gucha / Guča je vytvoriť inšpiratívne miesto pre stretnutia a tvorivé projekty. Očakávajte opäť plnú guču nápadov a experimentálnych kultúrnych projektov z rôznych prepojených oblastí: obrazy, zvuky, miesta, ľudia, kreativita a technológie... Každú aktivitu alebo dielo predstavia autori formou prezentácie alebo živej performance, po ktorej nasleduje voľná diskusia.

Katarína Balážiková Lukić + Martin Mistrík
Tvorivý experiment a (grafický) dizajn v najrôznejších podobách – to je Open Design Studio. “Nezávislá iniciatíva grafických dizajnérov so záujmom podporovať otvorené vnímanie vizuálnej komunikácie a grafického dizajnu. Vznikla zoskupením niekoľkých grafických dizajnérov študujúcich na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, ktorí pochádzajú každý z iného ateliéru na Katedre vizuálnej komunikácie.” Špeciálna prezentácia na Guči bude spojená s interaktívnou performanciou.
http://www.opendesignstudio.net

Gívan Belá (SK/BE)
Dve zaujímavé aktivity v ktorých má prsty spoluorganizátor Guče a belgický umelec žijúci v Bratislave, pričom obe súvisia s internetom, umením a databázami. Prvou je The Karass Suite Gala, belgicko-slovensko-inonárodný umelecký projekt využívajúci databázu rôznych médií na tvorivé ciele. Druhou je konferencia o open source online videu, ktorá prebehla pred pár dňami v Bruseli. Horúca téma dnešných dní: kolaboratívne metódy, strihanie, archivovanie a zdieľanie videosúborov.
http://karasssuite.net
http://osvideo.constantvzw.org

András Cséfalvay
O čo išlo v netradičnom heroicko-opernom projekte Apollo, ktorý vystavovala minulý mesiac bratislavská Galéria Hit? A ako prebiehala jeho príprava?

http://www.galeriahit.com/index.php?Idx1=3&Idx2=2&id=34

http://www.csefalvay.xf.cz

Veronika Hliničanová
Prvý zo série multimediálnych workshopov COOP, ktorý sa udial v Budapešti (Labor Gallery) predstaví umelkyňa, ktorá sa na ňom zúčastnila. Projekt COOP organizuje pražský Institut intermédií s ďalšími partnermi.

http://www.iim.cz/wiki/index.php/coop

Jano Adamove + Jozef Spodniak
Jano Adamove sa už niekoľko rokov venuje internetovému projektu inyfilm.sk, webstránke zameranej na prezentáciu slovenského experimentálneho filmu najrôznejších podôb (vrátane študentských prác), pri ktorom je charakteristickou vždy snaha o inakosť. Okrem projekcie vybraných krátkych filmov nás čaká aj audiovizálne predstavenie nazvané Veľké zmierenie 2: živý soundtrack k fragmentu filmu Ticho, búrka, kolotoče (réžia Jano Adamove, hudba Jozef Spodniak – klávesy, teremin, vábničky). Jozef Spodniak je členom skupiny OHOUR, venujúcej sa "intuitívnej improvizácii".

http://inyfilm.itconsulting.sk

http://nod.roxy.cz/?p=562

// Gucha / Guča sa koná v spolupráci so združením Col-me.
Máte zaujímavý projekt a chcete aby sa o ňom vedelo? Píšte na guca@lists.a4.sk!


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 35 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS