euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Kamil Varga výstava fotografií

 

Kamil Varga , Významný slovenský fotograf – príslušník generácie „Nová slovenská vlna“, Vás pozyva na vystavu v GALERII UMENIA v Nových Zámkoch.

Významný slovenský fotograf – príslušník generácie „Nová slovenská vlna“. Študoval na SUPŠ v Košiciach  (1978-1982) a u prof. J. Šmoka na Katedre  umeleckej fotografie FAMU v Prahe (1982 – 1989).  Dominantnou témou jeho tvorby  je téma ľudskej podstaty. Proces tvorby mu je zároveň procesom hľadania odpovede na základné otázky ľudskej existencie a odkrývania hlbín ľudskej duše.  Kamil Varga je často sám sebe aj objektom skúmania, v priestore, alebo v jeho fragmente, v spojení s pohybom, svetlom, časom.  Jeho fotografie vznikajú prevažne technikou luminografie, montáže,  neskôr kombinovanou technikou.  Experimentuje so svetlom, viacnásobnou expozíciou, náročnými technickými postupmi a farebnými filtrami.  V deväťdesiatych rokoch sa zameriava na témy abstraktné a témy masiek a rituálov.
Prednáša fotografiu na strednom i vysokoškolskom stupni a na workshopoch. V Nových Zámkoch sa  bude prezentovať dielami z rokov  1995 -2010.


čas: 24.2. – 26.3.2011

miesto: Bjornsonova č.1  , Nové Zámky,

               Galéria Umenia

                                                                                      Kurátor výstavy: Mgr. Magdaléna Klobučníková

www.galerianz.eu


Ohodnoťte:
7%

Hodnotené 16 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS